KEEPER MOBİL UYGULAMA GİZLİLİK POLİTİKASI

Sürüm, 18 Mayıs 2020
SDataM Bilişim Teknolojileri ve Güvenliği Ltd. Şti. Keeper Anti-Malware uygulamasını ücretsiz bir uygulama olarak oluşturdu. Bu HİZMET SDataM Bilişim Teknolojileri ve Güvenliği Ltd. Şti. tarafından sağlanmaktadır. Ücretsiz ve olduğu gibi kullanılmak üzere tasarlanmıştır

Tüm Kullanıcılarımızın gizliliği bizim için çok önemlidir. Bir Uygulama Kullanıcısı olarak Hizmetimizi kullandığınızda, (Uygulama Yayıncısı olarak) Kişisel Verilerinizi işleriz. Bu Gizlilik Politikası, Kişisel Verilerinizi nasıl koruduğumuzu ve işleme koyduğumuzu açıklar. Dikkatlice okumanızı öneririz.

Hizmetimizi kullanmayı seçerseniz, bu politikaya ilişkin bilgilerin toplanmasını ve kullanılmasını kabul edersiniz. Topladığımız Kişisel Bilgiler, Hizmeti sağlamak ve geliştirmek için kullanılır. Bu Gizlilik Politikasında açıklanan durumlar dışında bilgilerinizi kimseyle kullanmayacağız veya paylaşmayacağız.

1. Bu Gizlilik Politikasında Neler Belirtilmiştir?

Bu Gizlilik Politikasındaki bölümler size aşağıdakiler hakkında bilgi verir:
 • İşlenen Kişisel Verilerin Türleri
 • Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları
 • Kişisel Verilerin İşlendiği Yerler
 • Kişisel Verileri Korumak İçin Uygulanan Güvenlik Önlemleri
 • Üçüncü Şahıslarla İlgili Sorumluluk Sınırları
 • Kişisel Verilerinizi Görüntüleme, Değiştirme ve Silme
 • Bu Gizlilik Politikasında Yapılan Değişiklikler
 • Sorunuz veya Açıklamalarınız Varsa Ne Yapacaksınız

2. İşlenen Kişisel Verilerin Türleri

A. Hizmetimiz Tarafından Kullanılan Kişisel Veriler

Hizmetimizi geliştirmek için Kişisel Verilerinizi kullanırız. Bu bilgiler, Hizmet aracılığıyla kamuya açıklanmayacaktır.
Daha iyi bir deneyim için, Hizmetimizi kullanırken;

 • Tam İnternet Erişimi (Android Permission: INTERNET)
 • Ağ Durumunu İzle (Android Permission: ACCESS_NETWORK_STATE)
 • Wi-Fi Durumu Değişimi (Android Permission: CHANGE_WIFI_STATE)
 • Wi-Fi Erişim İzni (Android Permission: ACCESS_WIFI_STATE)
 • Uygulama Paket Bilgileri (Android Permission: GET_PACKAGE_SIZE)
 • Önyükleme Verisi (Android Permission: RECEIVE_BOOT_COMPLETED)
 • Arkaplan İşlemlerini Kapatma (Android Permission: KILL_BACKGROUND_PROCESSES)
 • Arka Plan Servisleri (Android Permission: FOREGROUND_SERVICE)
 • Yaklaşık Konum Bilgileri (Android Permission: ACCESS_COARSE_LOCATION)
 • Depolama Birimine Yazma(Android Permission: WRITE_EXTERNAL_STORAGE)
 • Depolama Birimini Okuma(Android Permission: READ_EXTERNAL_STORAGE)

izinlerini isteriz. İstediğimiz bilgiler tarafımızca saklanacak ve bu gizlilik politikasında açıklandığı şekilde kullanılacaktır.
Uygulama, sizi tanımlamak için kullanılan bilgileri toplayabilecek üçüncü taraf hizmetleri kullanmaktadır.
Uygulama tarafından kullanılan üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarının gizlilik politikası bağlantıları;
Google Play Hizmetleri
Firebase Analytics

B. Otomatik Olarak Oluşturulan Bilgiler

Çoğu diğer web siteleri ve çevrimiçi hizmetler gibi, Uygulamayı nasıl kullandığınızla ilgili olarak otomatik olarak üretilen bilgileri toplar ve işleriz. Toplanan bilgiler, ip adresinizi ve / veya benzersiz cihaz kimliğinizi içerir.
Özellikle katılmayı seçerseniz, Uygulama, coğrafi konum bilgilerinizi toplayabilir. Her durumda, coğrafi konum bilginizin alınmasını mobil cihazınızın ayarlarından engelleyebilirsiniz.
Sosyal ağ hesabınızdan bilgi erişimi ve toplama izni vermeyi özellikle tercih ederseniz, sosyal ağ hesabınızdaki temel kişisel bilgileriniz (adınız ve e-posta adresiniz gibi) ve ayrıca sosyal ağ kullanıcı kimliği ( şifreniz değil ) ve Uygulama aracılığıyla paylaştığınız yayınlarla ilgili parametreler. Erişilebilen ve alınabilecek bilgileri kontrol etmek için hesabınızın gizlilik tercihlerini nasıl ayarlayabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen sosyal ağın gizlilik politikasına bakın.
Bu, aynı zamanda, Uygulamayı nasıl kullandığınıza ilişkin otomatik olarak oluşturulmuş bilgilerle ilgili olarak gerçekleşir. Bu tür bilgiler, Uygulamanın nasıl kullanıldığını daha iyi anlamamıza ve bir kullanıcı olarak ihtiyacınıza uygun hizmet üretmemize yardımcı olur.
Uygulama içindeki kullanıcı yetkilendirme özelliklerini etkinleştirirseniz, aşağıdaki ek bilgiler saklanır:

 • İsim,
 • E-posta,
 • Gmail gibi harici bir sağlayıcı tarafından gönderilen ek profil bilgileri.
Uygulamayı yükleyen kullanıcıların, hangi ülke ve şehirden olduğu hakkında bilgi edinmek ve hedef kitle hesabı yapmak için aşağıdaki (bilinmeyen) bilgileri de topluyoruz:
 • Uygulamayı açtığınız an bilinen en son konumunuz,
Not: Kullanıcı yetkilendirme özellikleri etkinleştirilmişse, giriş yaptığınızda anonim bilgileri sizin bilgilerinizle ilişkilendirebiliriz.

C. Kullanıcı Tarafından Eklenen Bilgiler

Kullanıcı uygulama üzerinden kişisel bilgilerini kayıtlı tutabilmektedir. Bazı üçüncü taraf uygulamalarda kullandığı kullanıcı adı ve parola gibi hassas bilgileri bu uygulama üzerinde şifreli bir şekilde saklı tutabilmektedir. Kullanıcının izni ve bilgisi olmadan bu bilgiler hiçbir şekilde üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Bu tür hassas bilgiler kullanıcı tarafından oluşturulan ve sadece kullanıcının bilmesi gereken bir anahtarla şifrelenmektedir. Kullanıcı bu anahtarın güvenliğinden sorumludur. Hizmetimiz bu hassas bilgilerin güvenliğini sağlamak için çaba gösterir ancak garanti etmez. Kullanıcı bu tür hassas bilgileri hizmet üzerine eklediğinde kullandığı kişisel anahtar ve cihazın sorumluluğunu kabul ve taahhüt eder. Kullanılan şifreleme uygulaması “F.Şifreleme Kütüphanesi EasyCrypt" başlığında anlatılmıştır.

D. RAM Optimizasyonu

Hizmet içerisinde bulunan RAM Optimizasyonu bölümünde arka planda çalışan uygulamaların kapatılması için kullanılan KILL_BACKGROUND_PROCESSES ve GET_PACKAGE_SIZE iznine ihtiyaç duyar. Kullanıcı bu hizmeti kullanırken, hizmetin bu izni kullanacağını kabul etmiş olur. Hizmetin bu bölümü geliştirilirken aşağıda bağlantı olarak verilen uygulamadan esinlenilmiş ve alıntılar yapılmıştır. Aleksey tarafından geliştirilmiştir.

E. Wi-Fi Güvenliği

Hizmet içerisinde bulanan Wi-Fi Güvenliği bölümünde aşağıda belirtilen durumlardan ötürü INTERNET, CHANGE_WIFI_STATE, RECEIVE_BOOT_COMPLETED, ACCESS_WIFI_STATE, ACCESS_NETWORK_STATE, ACCESS_COARSE_LOCATION izinleri istenmektedir. Hizmetin bu kısmı üçüncü taraf bir kaynaktan alınmıştır. Kaynak ve bağlantısı aşağıda belirtilmiştir.

Wifi Privacy Police(Wifi Gizlilik Polisi); akıllı telefon ya da tabletlerin Wi-Fi ağları aracılığıyla gizliliğe duyarlı bilgilerin sızdırılmasını önler. Bunu iki şekilde yapar:
 1. Akıllı telefonunuzun, bağlanmak istediği Wi-Fi şebekelerinin adlarını havadan göndermesini önler. Bu, çevrenizdeki diğer kişilerin bağlandığınız ağları ve ziyaret ettiğiniz yerleri görememelerini sağlar.
 2. Akıllı telefonunuz bilinen bir adla bilinmeyen bir erişim noktasıyla karşılaşırsa (örneğin, ev ağınız gibi davranan kötü amaçlı bir erişim noktası), bağlanmadan önce bu erişim noktasına güvenip güvenmediğinizi sorar. Bu, diğer kişilerin verilerinizi çalamadığından emin olmanızı sağlar.
Wi-Fi Privacy Police, UHasselt'in bir araştırma enstitüsü olan Digital Media Expertise Center'da geliştirilen bir uygulamadır. Kodu Bram Bonné tarafından yazılmıştır.

F. Şifreleme Kütüphanesi EasyCrypt

Uygulama içerisinde Parola Güvenliği bölümünde kullanıcının eklediği verilerin şifrelenmesi için EasyCrypt kütüphanesi kullanılmaktadır. EasyCrypt; Android için güvenli ve verimli bir şifreleme kütüphanesidir. EasyCrypt yalnızca güvenli uygulamaları kullanır ve bilinen tüm Crypto hataları zaten doğru şekilde çözülmüştür. Uygulamanın bu bölümünün geliştirilmesinde aşağıda bağlantı olarak belirtilen kaynak kullanılmıştır. Priyank Vasa tarafından geliştirilmiştir.

G. URL Tarama

Ana menüde bulunan URL Tarama bölümünde ilgili alana bir URL yazarak sorgulama yapabilirsiniz.

3. Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları

A. Amaçlar

Taraflar Kişisel Verileri aşağıdaki amaçlarla işlemektedir:

 • Hizmeti kullanabilmenizi sağlamak için,
 • Hizmetimizle ilgili bilgileri güncel tutmak için,
 • Hizmetin iyileştirilmesi ve/veya özelleştirilmesi için,
 • Sizi tanımlamak ve/veya Hizmeti özelleştirmek için,
 • Sizi tanımak ve dolandırıcılığı önlemek için,
 • Destek sağlamak için,
 • Kişisel verilerinizi, bizden bunu talep ettiğiniz takdirde veya yasal olarak yükümlü olduğumuz durumlarda, üçüncü taraf şahıslara iletmek.

B. Kişisel Verilerin Üçüncü Taraf Şahıslara İletilmesi

Sizden önceden izin alınmaksızın Kişisel Verilerinizi üçüncü şahıslara satmamaktayız, satmıyor veya kiralamıyoruz. Bununla birlikte, Ücretli Hizmetlerle ilgili ödeme sağlayıcıları aracılığıyla ödeme yapmak gibi Kişisel Verilerinizi size sağlama veya talimatları yerine getirmeniz açısından şart olduğu durumlarda, Kişisel Verilerinizi üçüncü taraflara sağlayabiliriz.
Uygun olduğunu düşündüğümüz şekilde Hizmet'in bu tür amaçlar için üçüncü taraflara kullanımı hakkında "toplu anonim veriler" sağlayabiliriz. "Toplam anonim veriler", size geri gönderilemeyen ve bu nedenle Kişisel Veriler olarak sayılmayan verilerdir. Örneğin, Kullanıcıların Hizmeti nasıl kullandığını daha iyi anlamak için toplu anonim verileri kullanabiliriz.
Üçüncü bir tarafa geçtiğimiz veya bir üçüncü tarafla birleştiğimiz veya bir yeniden yapılandırmaya tabi olduğumuz durumda, Kişisel Verileriniz de üçüncü kişilere açıklanabilir ve / veya bu üçüncü kişiye devredilebilir. Bu üçüncü taraf, Kişisel Verileri ve bize sağladığınız diğer bilgileri kullanmaya devam etme hakkına sahip olacak.
Kişisel Verilerinizi, iyi niyetle, bir mahkeme kararı, halen devam eden adli işlem, cezai veya sivil mahkeme celbi veya kolluk kuvveti makamları tarafından verilen diğer yasal işlem veya taleplere uymanız gerektiğine inandığımız yerlerde ifşa edebiliriz veya egzersiz yapabiliriz Yasal hakları veya yasal iddialara karşı savunmak.

4. Kişisel Verilerin İşlendiği Yerler

Hizmet kapsamında işlenen verilerin tutulduğu veri merkezleri değişik bölgelerde bulunmaktadır. Uygulama verileri ve kullanıcıya ait veriler Firebase Realtime Database üzerinde tutulmakta ve Türkiye bölgesinde yer alan barındırma hizmetleri kullanılarak sağlanmaktadır. Bununla birlikte, işlenen Kişisel Veriler, bu ülkeler ve bölgeler dışında bir ülkede bulunan muhafaza sunucularına aktarılabilir ve depolanabilir. Kişisel Verilerinizin güvenli bir şekilde ve bu gizlilik politikasına uygun şekilde kullanılmasını sağlamak için makul ölçüde gerekli tüm adımları atacağız.

5. Kişisel Verileri Korumak İçin Hangi Güvenlik Önlemleri Uygulanmaktadır?

Verilerinizin güvenliği ve diğer Kullanıcıların güvenliği bizim için çok önemlidir. Kişisel Verilerinizi kayıp ya da herhangi bir yasadışı işleme karşı korumak için teknik ve organizasyonel önlemler aldık. Aşağıdaki tedbirleri uyguladık: sunucularımızı güvenlik duvarları, SSL bağlantıları ve hassas verilerin şifrelenmesi yoluyla koruma. Şifreleme tekniklerinin kullanılması. Bu liste ayrıntılı değildir.

6. Üçüncü Şahıslarla İlgili Sorumluluk Sınırları

Hizmetimiz üçüncü taraflar tarafından sunulan hizmetler ve ürünler ve / veya ortakların, reklam verenlerin ve diğer üçüncü tarafların web sitelerine veya hizmetlerine köprüler içerebilir.
Tarafların, bu üçüncü tarafların içeriği, web siteleri veya hizmetleri üzerinde herhangi bir kontrolü veya etkisi yoktur. Üçüncü kişi web sitelerinin ve hizmetlerinin kullanımı için farklı gizlilik politikaları uygulanabilir. Bu Gizlilik Beyanı, yalnızca taraflar tarafından Hizmeti kendi amaçları doğrultusunda kullanmanız yoluyla elde edilen Kişisel Verilerle ilgilidir. Taraflar, üçüncü taraf web sitelerinin ve hizmetlerin içeriği, uygulamaları veya işletilmesi ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

7. Kişisel Verileri Görüntüleme ve Silme

Uygulamayı kullanarak toplanan kişisel bilgilere e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmek veya silmek için bir istek gönderebilirsiniz. Kimliğinizi doğrulamak için ek bilgi sağlamanız istenebilir.

8. Çocuk Gizliliği

Çocuklarla ilgili kişisel bilgiler bilerek veya kasıtlı olarak toplanmamaktadır.

9. Güvenlik

Kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak, hasar riskini en aza indirmek, bilgi kaybı ve yetkisiz erişimden veya bilgiyi kullanmak için önlemler uygulanmaktadır. Bununla birlikte, bu tedbirler mutlak bilgi güvenliği sağlayamamaktadır. Dolayısıyla, kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için çaba sarf edilir, ancak bu garanti edilmez ve Uygulamanın ve ilgili veritabanlarının herhangi bir haksız davranış, arıza, izinsiz engeller veya erişim veya diğer kötüye kullanım ve kötüye kullanımdan muaf olacağını makul bir şekilde bekleyemezsiniz.

10. Bu Gizlilik Politikasında Yapılan Değişiklikler

Bu Beyan, herhangi bir zamanda güncellenebilir. Taraflar, Gizlilik Politikası'nın güncellenmiş bir sürümünü Hizmet aracılığıyla yayınlayacaktır. Taraflar, bu Gizlilik Politikası'nda yapacağı değişikliklerden haberdar olmak ve tarafların Kişisel Verilerinizi nasıl koruma altına alacakları konusunda bilgi sahibi olmak için bu sayfayı zaman zaman kontrol etmenizi önerir. Bu Gizlilik Politikasını periyodik olarak gözden geçirmek ve güncellemeler hakkında bilgi sahibi olmak sizin sorumluluğunuzdadır ve kabul ve taahhüt eder.
Bu Politikada yapılan değişikliklerin herhangi birine bağlı kalmayı kabul etmektesiniz. Değişiklik yürürlüğe girdikten sonra Uygulamayı kullanmaya devam etmeniz, değiştirilen Politikayı kabul ettiğinizi gösterecektir. Değiştirilen Politikayı kabul etmiyorsanız, Uygulamayı kaldırmanız ve onu daha fazla kullanmaktan kaçınmanız gerekir.

11. Herhangi Bir Sorunuz Veya Açıklamalarınız Varsa Ne Yapacaksınız?

Bu Gizlilik Politikası ile ilgili herhangi bir sorunuz veya açıklamalarınız varsa, lütfen info@sdatam.com adresine bir e-posta göndererek bizimle iletişime geçin.

Bu Gizlilik Politikası son olarak 18 Mayıs 2020 tarihinde güncellendi.